آموزشآموزش سخت افزاریاخبار فناوریتعمیراتتعمیرات سخت افزار

3 روش تعمیر باتری مرده گوشی

Dead Battery Repair

3 روش تعمیر باتری مرده گوشی

Dead Battery Repair

3 روش تعمیر باتری مرده گوشی
3 روش تعمیر باتری مرده گوشی

سر باتری (برد باتری) را تعویض کنید

بعضی مواقع پیش میاید که یک باتری باد نکرده یا از لحاظ فیزیکی آسیب دیدگی ندارد ولی ولتاژ ندارد.
یا باتری گوشی های ساده که حتی نو هست هم وقتی با مولتی متر ولتاژ آن را تست میکنیم مقداری را نشان نمیدهد.
دلیل این گونه مشکلات در باتری میتواند خرابی در سر باتری یا همان مدار متصل به باتری باشد.
که میتوان با برداشتن کاور و پوسته های روی سر باتری به برد باتری میرسیم و مقدار باتری را از پلیت هایی که از باتری به برد باتری رفته را اندازه گیری کنیم تا خرابی آن را چک کنیم.
و در صورتی که سلول باتری ما مشکلی نداشت سر باتری را تعویض کنیم و دوباره از باتری استفاده کنیم.
3 روش تعمیر باتری مرده گوشی
3 روش تعمیر باتری مرده گوشی

تمیز کردن تمام درگاه های ورودی گوشی

در این روش شما باید درگاه شارژ و درگاه ورودی هندزفری را بررسی و تمیز کنید. تا در اثر رطوبت یا تعریق بدن و یا آب خودگی دچار رسوب و اتصالی نشده باشد.

چون اگر در یکی از این درگاه ها اتصالی وجود داشته باشد بخصوص درگاه شارژ با اتصال باتری به گوشی، باتری در آنی اتصال کوتاه شده و تخلیه میشود و اتصال کوتاه باتری موجب مردن باتری میشود.

که باید حتما به باتری از طریق یک منبع تغذیه مناسب یا یک باتری دیگر با ولتاژ و جریان مناسب شوک داده شود (مثال منبع تغذیه dc که روی 4 ولت و نیم آمپر تنظیم شود و یا یک باتری کتابی 9 ولتی میتواند شوک دهند های باتری باشند)

و حتی اگر گوشی را به شارژر هم متصل کنید باز به دلیل اتصال کوتاه، گوشی شارژ نمیشود و باتری هم در یک لحظه خالی و به حالت مرده میرود و فقط با شوک دوباه باتری قابل استفاده هست.

در بعضی مواقع به دلیل رظوبت و آبخودگی و ایجاد شده سوبات که موجب اتصالی در درگاه هندزفری میشود کل گوشی اتصال کوتاه میشود و زمانی که گوشی را با منبع تغذیه یا مولتی متر تست میکنیم اتصال کوتاه را نشان میدهد.

که این امر هم میتواند یکی از دلایل مردن باتری ما شود و باید با تمیز کردن درگاه هندزفری با یک گوش پاک آغشته با مقدا کمی الکل (مقدار الکل باید به اندازه یک الی دو قطره باشد در صورت زیاد بودن ممکن است به داخل ال سی دی نفوذ کرده و آن را لکه لکه کند) آن را تمیز کنیم در صورتیکه تخصص کافی ندارید این کار ار به تعمیر کار متخصص بسپارید.

3 روش تعمیر باتری مرده گوشی
3 روش تعمیر باتری مرده گوشی

شوک دادن به باتری

این روش به طور کلی برای باتری های تلفن همراهی که یا به حد مجاز عمر خود رسیده اند یا برای مدت طولانی خالی مانده اند، موثر است.
آنها در نهایت توانایی خود را برای نگه داشتن شارژ از دست می دهند.
در واقع، به دلیل زمان سفر از یک کشور به کشور دیگر، این ممکن است برای باتری تلفن در هنگام حمل و نقل طولانی مدت نیز رخ دهد. اما اکنون می توانید یاد بگیرید که چگونه این مشکل را خودتان حل کنید.
  • پایانه های مثبت و منفی باتری 9 ولت به وضوح مشخص می شوند. آنها را شناسایی کنید و طرف مربوطه سیم خود را به هر ترمینال وصل کنید، مطمئن شوید که برای ایمنی اتصال را با نوار برق بپوشانید.
  • در باتری تلفن همراه شما، پایانه های مثبت و منفی نیز مشخص می شود. سیم را نیز به اینها وصل کنید، دوباره به یاد داشته باشید که با نوار برق محکم کنید. هشدار: جنبه مثبت را به جنبه منفی متصل نکنید.
  • باتری ها را بین 10 تا 60 ثانیه وصل کنید، یا فقط به اندازه ای که باتری تلفن همراه شما گرم شود. دما و زمان را از نزدیک کنترل کنید.
  • به محض گرم شدن باتری، سریعا باتری ها را جدا کنید. سعی نکنید باتری تلفن همراه خود را به طور کامل شارژ کنید. باتری را در گوشی خود قرار دهید ممکن است لازم باشد باتری را به طور معمول شارژ کنید، سپس سعی کنید تلفن را روشن کنید.
نکته: در صورتیکه مراحل بالا عمل نکرد برای تشخص این که باتری شما باید تعویض شود به مقاله

تشخیص زمان تعویض باتری گوشی بروید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

    1. برای باتری های غیر لیتومی مثل باتری های قلمی این کار توصیه میشود و تاثیر چندانی ندارد و به دلیل یخ زدگی سرعت حرکت یون های منفی کمتر شده و باتری دیر تر خالی مسشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا