تعمیراتتعمیرات سخت افزارشماتیکشماتیک سامسونگ

شماتیک Samsung Galaxy J3 J330F

Samsung Galaxy J3 J330F Schematic Diagram

شماتیک Samsung Galaxy J3 J330F

دانلود شماتیک Samsung Galaxy J3 J330F Schematic Diagram

 

مفاهیم لازم برای خواندن شماتیک گوشی موبایل :

مقاومت ها
اساسی ترین اجزا و نمادهای مدار! مقاومت ها روی یک شماتیک معمولاً با چند خط زیگزاگ با دو ترمینال که به سمت بیرون کشیده می شوند نشان داده می شوند. شماتیک‌هایی که از نمادهای بین‌المللی استفاده می‌کنند، ممکن است در عوض از یک مستطیل بدون ویژگی به جای squiggles استفاده کنند.

خازن ها
دو علامت خازن رایج وجود دارد. یک نماد نشان دهنده یک خازن پلاریزه (معمولاً الکترولیتی یا تانتالیومی) است و دیگری برای کلاهک های غیر قطبی است. در هر مورد دو پایانه وجود دارد که به صورت عمود بر صفحات اجرا می شوند. نماد با یک صفحه منحنی نشان می دهد که خازن قطبی شده است. صفحه منحنی معمولاً نشان دهنده کاتد خازن است که باید ولتاژ کمتری نسبت به پایه آند مثبت داشته باشد. یک علامت مثبت نیز باید به پین مثبت نماد خازن پلاریزه اضافه شود.

ترانزیستورها
ترانزیستورها، چه BJT و چه MOSFET، می توانند در دو پیکربندی وجود داشته باشند: دوپینگ مثبت یا دوپینگ منفی. بنابراین برای هر یک از این نوع ترانزیستورها حداقل دو راه برای رسم آن وجود دارد.ترانزیستورهای اتصال دوقطبی (BJT)
BJT ها دستگاه های سه ترمینالی هستند. آنها یک کلکتور (C)، امیتر (E) و یک پایه (B) دارند. دو نوع BJT وجود دارد – NPN و PNP – و هر کدام نماد منحصر به فرد خود را دارند.

دروازه های منطق دیجیتال
توابع منطقی استاندارد ما – AND، OR، NOT و XOR – همگی دارای نمادهای شماتیک منحصر به فرد هستند

مدارهای یکپارچه (ic)
مدارهای مجتمع چنین وظایف منحصر به فردی را انجام می دهند و به قدری زیاد هستند که در واقع نماد مدار منحصر به فردی را دریافت نمی کنند. معمولاً یک مدار مجتمع با یک مستطیل نشان داده می‌شود که پین‌های آن از طرفین خارج می‌شوند. هر پین باید با یک عدد و یک تابع برچسب گذاری شود.

کریستال ها و رزوناتورها
کریستال ها یا رزوناتورها معمولاً بخش مهمی از مدارهای میکروکنترلر هستند. آنها به ارائه سیگنال ساعت کمک می کنند. نمادهای کریستالی معمولا دارای دو پایانه هستند، در حالی که تشدید کننده ها که دو خازن به کریستال اضافه می کنند، معمولا دارای سه پایانه هستند.

هدرها و اتصال دهنده ها
چه برای تامین برق باشد، چه برای ارسال اطلاعات، کانکتورها در اکثر مدارها مورد نیاز هستند. این نمادها بسته به شکل ظاهری کانکتور متفاوت است، در اینجا یک نمونه آورده شده است:

سلف ها
سلف ها معمولاً با یک سری از برآمدگی های منحنی یا سیم پیچ های حلقه ای نشان داده می شوند. نمادهای بین المللی ممکن است فقط یک سلف را به عنوان یک مستطیل پر شده تعریف کنند.

منابع برق
همانطور که گزینه های زیادی برای تامین انرژی پروژه شما وجود دارد، طیف گسترده ای از نمادهای مدار منبع تغذیه برای کمک به تعیین منبع تغذیه وجود دارد.

گره های ولتاژ
گاهی اوقات — به خصوص در شماتیک های بسیار شلوغ — می توانید نمادهای خاصی را به ولتاژهای گره اختصاص دهید. می‌توانید دستگاه‌ها را به این نمادهای یک ترمینال متصل کنید و مستقیماً به 5 ولت، 3.3 ولت، VCC یا GND (زمین) متصل می‌شوند. گره های ولتاژ مثبت معمولاً با یک فلش رو به بالا نشان داده می شوند، در حالی که گره های زمین معمولاً شامل یک تا سه خط صاف (یا گاهی اوقات یک فلش یا مثلث رو به پایین) هستند.

دیودها
دیودهای اصلی معمولاً با مثلثی که روی یک خط فشار داده می شود نشان داده می شوند. دیودها نیز پلاریزه هستند، بنابراین هر یک از دو پایانه نیاز به شناسه های متمایز دارند. آند مثبت، پایانه ای است که به لبه صاف مثلث می رود. منفی، کاتد از خط در نماد گسترش می یابد (آن را به عنوان یک علامت – در نظر بگیرید).

سوئیچ ها
سوئیچ ها به اشکال مختلف وجود دارند. ابتدایی ترین کلید، یک تک قطبی/یک پرتابی (SPST)، دو ترمینال با یک خط نیمه متصل است که نشان دهنده محرک (قسمتی که پایانه ها را به هم متصل می کند) است.

اگر سوال دیگری دارید لطفا پیام بگذارید یا با ما چت کنید.
به خاطر داشته باشید: – هر راه حلی که در وب سایت ما ارسال می شود، قبلاً توسط تیم متخصص ما به خوبی آزمایش شده است، اما با این وجود، ما هیچ مسئولیتی در قبال آسیب هایی که ممکن است به تلفن همراه شما وارد کند، نداریم. از این راه حل های تعمیر با مسئولیت خود استفاده کنید، متشکرم.

منبع مطلب وب سایت: www.sparkfun.com

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا